Wstęp wolny
Wejścia od 19.00 co pół godziny za okazaniem wejściówek dostępnych w siedzibie IPN Oddział w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 18 od 10 maja 2023.

PROGRAM 2023:

• Prezentacja materiałów archiwalnych IPN
  • Prezentacja wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.
  • Edukacyjne gry planszowe i konkursy.
  • „Szlakiem rzeszowskiej Solidarności” – mobilna gra miejska Action Track.
  • Pokaz grupy rekonstrukcji historycznej.
  • Sprzedaż publikacji IPN.

„Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”.

Wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawę okolicznościową skomponowaliśmy zestawiając zdjęcia archiwalne i cytaty. Kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności. Także obchodzącej 100 lecie niepodległości Polski.

_______________________________________________________________

INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ ODDZIAŁ W RZESZOWIE