Wstęp 2 zł, dochód przeznaczony na konserwację eksponatów
Bilety można zakupić internetowo na  stronie: bilety.muzeumdobranocek.pl lub w kasie muzeum.

Ekspozycja stała:

• „Bolek i Lolek – poszukiwacze przygód” – otwarcie wystawy czasowej prezentującej eksponaty związane z bohaterami dobranocki z okazji 60-lecia powstania animacji

Warsztaty/zajęcia:

• 19.30 – 20.20 –  „Bolek i Lolek wyruszają w świat” – warsztaty rodzinne zapoznające z kolejnymi etapami pracy i realizacji filmu animowanego, tworzenie scenariusza, kreowanie planu zdjęciowego i postaci, a także wirtualna podróż śladami bohaterów i rysowanie krótkiej historii  z udziałem dwóch sympatycznych urwisów.
  • 20.30 – 21.20 –„EksponaTY” – prezentacja licznych pamiątek z wizerunkami postaci z bajek i rzeczy codziennego użytku, które powstały w wyniku popularności dobranocek.

Zajęcia bezpłatne. Obowiązują zapisy pod nr tel. 17 748 36 51.

Zabawy edukacyjne:

• „Zadania do wykonania” – strefa gier i zabaw dla dzieci i dla dorosłych polegających na realizacji wylosowanego zadania,
  • „Fotka z bohaterem” – spotkanie z postaciami z dobranocek w przestrzeni Muzeum.

Pokazy filmowe:

• „Bajkowe kino na okrągło”– prezentacja filmów animowanych w sali kinowej Muzeum Dobranocek. Można będzie obejrzeć przygody Bolka i Lolka, Reksia, Smoka Wawelskiego i wielu innych dobranockowych bohaterów.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie