Godziny: 19.00 – 24.00

Sztuka Nowoczesna z kolekcji Książąt Lubomirskich

BWA – Jana III Sobieskiego 18 – dolna sala wystawowa, Wstęp: 5 zł

Choć sztuka współczesna nie kojarzy się z rodami arystokratycznymi, od wieków była przez nie kolekcjonowana. Poszczególni członkowie rodu książąt Lubomirskich kupowali dzieła artystów im współczesnych. Tak jak wielu w historii rodziny, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński jest w posiadaniu wyjątkowej kolekcji, w której skład wchodzą obrazy olejne, grafiki, rysunki, litografie, serigrafie, akwarele, meble i inne dzieła sztuki od czasów renesansu do współczesności. Od Rubensa i Rembrandta, przez Malczewskiego i Kirkeby’ego, aż po Dalego i Banksy’ego. Część z nich mamy zaszczyt zaprezentować na wystawie „Sztuka nowoczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich”. Prezentowane zbiory są niezwykle zróżnicowane, ale część pokazana dzisiaj ma jedną wspólną cechę – wszystkie dzieła powstały po I wojnie światowej i reprezentują najważniejsze nurty artystyczne powojennej Europy, które zrewolucjonizowały świat sztuki XX i XXI wieku.

Rzecz o Aniołach – wystawa malarstwa i grafiki Marii Monikowskiej-Tabisz– RETROSPEKTYWA

BWA – Jana III Sobieskiego 18 – górna sala wystawowa – wstęp wolny

Wystawa “Rzecz o Aniołach” Marii Monikowskiej-Tabisz ukazuje malarskie wizje biblijnych aniołów, towarzyszących jej od początku artystycznej drogi. Urodzona w Częstochowie absolwentka wrocławskiej ASP, od lat związana z Rzeszowem, celebruje 50-lecie pracy twórczej, w której tematyka sakralna była nieprzerwanie wiodącym źródłem inspiracji. Wśród prezentowanych prac znajduje się zarówno malarstwo jak i grafika komputerowa.

Wystawa „Horyzonty”

Galeria pod Ratuszem, Rynek 1 – wstęp wolny

malarstwo i grafika studentów koła artystyczno-naukowego „RAZEM” z Instytutu Sztuk Pięknych UR

Biuro Wystaw Artystycznych