DOKUMENTALNI. FOTOGRAFOWIE RZESZOWSZCZYZNY to tytuł pierwszej tak dużej zbiorowej wystawy fotografii dokumentalnej rzeszowskiego środowiska fotograficznego, na którą składają się prace blisko sześćdziesięciu autorek i autorów, począwszy od drugiej połowy lat sześćdziesiątych XX w. aż do współczesności. Ponad 200 starannie wyselekcjonowanych fotografii stanowi dość wyjątkową próbę zestawienia ze sobą historii z teraźniejszością; znakomitych, czarno-białych prac z czasów Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego, dla których przeciwwagą i swego rodzaju odniesieniem stają się dokumentalne kadry wykonane współcześnie, zarówno w Rzeszowie, na Podkarpaciu jak również poza granicami Polski.

Wystawie towarzyszyć będzie premiera dwutomowego katalogu pod tym samym tytułem, zawierającego wybrane fotografie oraz krótkie biogramy wszystkich fotografek i fotografów, których prace są prezentowane na ekspozycji. Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków Gminy Miasto Rzeszów.

Otwarcie wystawy: 13 maja / sobota / Europejska Noc Muzeów

Wernisaż:

16:00 / Galeria Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie / ul. Okrzei 7
17:00 / Galeria Nierzeczywista RSF / ul. Matejki 10

18:00 / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / ul. 3 Maja 9
19:00 / Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie / ul. Zamkowa 4

Wystawa będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych w czterech różnych lokalizacjach Rzeszowa, w godzinach pracy poszczególnych Instytucji:

Galeria Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – do 22 maja,
Galeria Nierzeczywista RSF – do 20 maja,
Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa – do 10 czerwca,
Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie – do 16 czerwca.

W dniu otwarcia wystawy ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania do godziny 00:00. Wstęp wolny.