Wstęp wolny, godziny: 18.00 – 24.00

18:00 – otwarcie wystawy „VISUAL STORY”

Wystawa Visual Story polaryzuje między dwoma biegunami: medium filmu i książki fotograficznej. Osoby Twórcze z Katedry Fotografii, Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi chcą podzielić się bogatym dorobkiem ważnych projektów, których finalna forma została rozbudowana o narrację trwającą w czasie oraz obiekt. W Katedrze Fotografii wydziału Operatorskiego od ponad 30 lat główny nurt działalności fotograficznej i wystawowej przecinają realizacje książek i krótkich form filmowych. Wypowiadamy się tworząc video arty, ziny, artbooki, audio-visual performance czy etiudy. Materia papieru i wirtualność multimediów nie konkurują ze sobą, lecz dopełniają się. Dwa bieguny wyznaczają wolną przestrzeń dla chmury twórczych, wolnych elektronów, dając wzrastającym artystom swobodę w tworzeniu osobistych historii, zanurzonych w szeroko pojętym tytułowym visual story.

Twórcami zaproszonymi do wystawy są aktualnie studiujący, absolwenci oraz wykładowcy naszej szkoły. Książki pochodzą z kolekcji pracowni „projektowania publikacji” prowadzonej przez dr Bartłomieja Talagę, który wraz ze studentami dokonał selekcji pokazywanego zestawu postaw twórczych. Na wystawie będzie można obejrzeć zarówno klasyczne książki jak i obejrzeć krótkie formy filmowe.

Kurator wystawy: dr Bartłomiej Talaga
Partner wydarzenia: Szkoła Filmowa w Łodzi
Ekspozycja potrwa do 15 czerwca br.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Ul. 3 Maja 9