Wstęp 2 zł (dzieci do lat 3 bezpłatnie), zebrana kwota zostanie przeznaczona na konserwację storyboardu filmu animowanego z serii „Miś Uszatek”.
Godziny: 19.00 – 24.00
Wystawy:
  • „Bajkolandia z klocków LEGO®” – otwarcie wystawy czasowej zrealizowanej we współpracy z Bricks & Figs w Krakowie, prezentującej figurki bohaterów bajek z małych i dużych ekranów oraz fantastyczne, bajkowe konstrukcje zbudowane ze słynnych klocków. Będzie można oglądać liczne budowle z bohaterami filmów Disneya, bajeczne zamki i królewny, znane postaci z kreskówek, fantastyczne zestawy Ninjago® i powstałe w oparciu o grę komputerową Minecraft®, LEGO® Star Wars™, a nawet z niezwykle popularnej serii o przygodach Harrego Pottera.
  • „Muzeum Dobranocek – wspomnienia nie tylko dla dzieci” – wystawa stała prezentująca eksponaty związane z realizacją filmów animowanych dla dzieci: oryginalne lalki, folie animacyjne, projekty, scenariusze i scenopisy obrazowe do filmów lalkowych i rysunkowych. Na wystawie stałej pokazane są także przedmioty codziennego użytku minionej epoki z wizerunkami bohaterów dobranocek i wiele innych pamiątek.
  • „Przygody Gąski Balbinki” – wystawa czasowa o bohaterce jednej z najstarszych dobranocek prezentująca historię słynnej Gąski od czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”, w którym pisarka i ilustratorka Anna Hoffmanowa od 1957 r. przedstawiała krótkie i zabawne historyjki obrazkowe aż po przygody pokazywane w okienkach telewizorów.

19.00 – 19.15, 20.00 – 20.15 „Mini-koncert” – występ uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie

Warsztaty:

• 19.30. – 21.00 „Hej koleżanko, kolego mamy LEGO®!” – warsztaty rodzinne budowania bajkowej konstrukcji z klocków LEGO®.
  • 21.00 – 23.00 „W ławce szkolnej sprzed lat…” – podróż w czasie do dawnej szkoły, gdzie można będzie usiąść w ławce szkolnej sprzed lat i spróbować swych sił w kaligrafii.

Zabawy towarzyszące:

• „Koło fortuny” – zabawa dla dzieci i dla dorosłych polegająca na odgadywaniu bohaterów dobranocek przedstawionych na poszczególnych polach koła.
  • „Fotka z bohaterem” – spotkanie z postaciami z dobranocek w przestrzeni Muzeum

Pokazy filmowe:

• „Powróćmy do tych dawnych lat”– prezentacja filmów animowanych w sali projekcyjnej Muzeum Dobranocek. Można będzie obejrzeć przygody Gąski Balbinki, Reksia, Bolka i Lolka… i wielu innych dobranockowych bohaterów.

Warsztaty/zajęcia: bezpłatne, obowiązują zapisy pod nr. tel.: 17 748 36 51

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie