Wstęp wolny, godziny: 19.00-24.00

Planetarium Mobilne

Planetarium Mobilne to innowacyjny eksponat edukacyjny, który przyjeżdża bezpośrednio na wydarzenia, by przenieść uczestników w świat nauki dzięki pokazom w technologii 360 stopni. Projekcje otaczają widzów z każdej strony, tworząc efekt pełnego zanurzenia w oglądane treści, od tajemniczych galaktyk, przez czar prehistorycznej Ziemi, po najnowsze wynalazki technologiczne.

Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne

Ekspozycja z udziałem fotografików naszego regionu (jak zawsze) prezentuje dorobek twórczy Podkarpacia a Konfrontacje kolejny raz są okazją do porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki.

Co tu się (nie) działo 1944 – 1948

Na wystawie będzie można podziwiać reprinty afiszy promujących różnorodne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, przedstawienia teatralne i nie tylko, które miały miejsce w obecnej siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. S. Okrzei 7, ówcześnie przy ul. Tannenbauma 7.

Pracownie PCN Łukasiewicz

Pracownie PCN Łukasiewicz w trakcie pokazów biologiczno-chemicznych, zabiorą widzów w podróż do świata nauki, z pomocą różnorodnych, efektownych i zaskakujących doświadczeń. Dadzą także możliwość ujrzenia niewidocznego gołym okiem mikro świata, który nas wszakże otacza.

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
ul. Okrzei 7